Medikal Estetik

Botulinum Toksin Uygulamaları

Kırışıklık ve terleme problemlerinizi günümüzde en sık kullanılan botulinum toksin uygulaması ile kolayca tedavi edebilirsiniz.

HIZLI RANDEVUBİZİ ARAYIN

Botulinum Toksin Uygulamaları

Mimik kaslarının yıllar boyunca çalışması, genetik faktörler, alışkanlıklar, kasların üzerini örten deri üzerindeki kıvrımları belirgin hale getirir ve böylece yüzdeki dinamik çizgilenmeler yani kırışıklıklar ortaya çıkar. Kırışıklık tedavisinde en sık kullanan uygulama botulinum toksin uygulamasıdır.

1.Botulinum Toksin Nedir?

Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilen, kasları gevşetmek amacıyla kullanılan bir toksindir. Bu ilaç 20 yılı aşkın bir süredir tıbbın değişik dallarında kas kasılmalarını rahatlatmak amacıyla kullanılmaktadır. Botolinum Toksininden elden edilen botoks maddesi, zamanla oluşan mimik kırışıklarını açan en etkili maddelerden biridir. Günümüzde en sık uygulanan kozmetik uygulamadır.

2.Nasıl etki eder?

Yüzeysel kasları gevşeterek etki eder. Kasların gevşemesi ile daha fazla kırışıklık oluşması engellendiği gibi mevcut kırışıklıklar açılır, daha dingin ve daha genç görünüm ortaya çıkar.

3.Ne kadar sürede etki eder, etkisi ne kadar sürer?

3-7 günde etkisi görülmeye başlar, ortalama 4-6 ay devam eder. Tekrarlayan uygulamalarda kalıcılık süresi artar.

4.Botulinum toksin uygulaması hangi bölgelere uygulanır?

Tedavi için en uygun bölgeler alın, göz çevresi ve kaşların arasıdır. Botulinum Toksin ayrıca boyun çizgileri, burun kenarlarındaki kırışıklıklar, burun ucu kaldırma, dudak üzerleri, çene bölgesi kırışıklıklarında ve terleme tedavisinde de kullanılır.

5.Botulinum Toksin Tedavisi Ne Kadar Sürer ?

15-20 dakika kadar kısa bir sürede işlem tamamlanır.

6.Botulinum Toksin Zararlı mıdır?

Kullanıldığı bölgede sınırlı kalır, lokal olarak uygulanır ve kasa hitap edilerek yapılır. Bu yüzden herhangi sistemik bir yan etkisi bulunmamaktadır. FDA (Amerikan İlaç Araştırma Dairesi) onaylı botulinum toksin, tüm dünyada yaygın olarak 20 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır.

Bu tip medikal uygulamaların uzman doktorlar tarafından yapılıyor olmasına dikkat edilmelidir.

Bize ulaşın!

Daha detaylı bilgi ve randevu için sağlık danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.


+90 554 198 63 99
+90 549 566 36 60
info@londonesthetic.comZühtüpaşa Mahallesi,
Recep Peker Caddesi No:11 Kadıköy
İstanbulBizi Takip Edin


Hizmetlerimiz için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.Copyright by London Esthetic 2018. Tüm hakları saklıdır.